Haberler

Balkon ve Bahçenizi Donatabileceğiniz Yaz Çiçekleri

Balkon ve Bahçenizi Donatabileceğiniz Yaz Çiçekleri

Kışın bitmesiyle çiçekler yeniden açmaya, doğa renklenmeye başladı. Yazlık şort ve bluzlarımızı dolaplardan indirdik peki ya evimizi yaza hazırladık mı? Özellikle evinizin bir köşesini yaz renklerine adamak, kısacası evde de yazı yaşamak istiyorsanız çiçekler bu dekorasyonun tamamlayıcı parçası olmaya hazırlar. Bahçe ve balkonların yanı sıra evinizin güneş gören bir köşesine koyabileceğiniz yaz çiçekleri, yazın o kavurucu sıcağına oldukça dayanıklı! İşte bu yüzden birbirinden güzel kokulu, bakması da bir o kadar kolay ve zevkli yaz çiçeklerini sizin için derledik.

Sardunya

Pembenin her tonuna sahip sardunyalar özellikle balkon, bahçe ve cam önleri için ideal çiçeklerdir. Akdeniz kökenli olan sardunyalar kendilerine has kokuları ve turuncu, beyaz, mor ve pembe tonları ile her gördüğünüzde sizi mutlu edecektir. Yaz aylarının o sıcaklığına ve susuzluğa dayanabilen sardunyaların pek çok faydalı özelliği de bulunmaktadır. Yaraların iyileşmesini hızlandırma ve ağrı kesici özelliği gibi pek çok yararı bulunan sardunyalar cilde de çok faydalı gelmektedirler.

Begonya

Yaz deyince akla gelen ilk çiçeklerden biri olan begonya tüm yaz boyunca çiçekli kalması ile meşhurdur. Hayalperest anlamına gelen begonyalar güneşli veya yarı gölgeli alanları severler. Diğer yaz çiçeklerine göre daha az güneş sevdiği için bakımı da daha kolay olan bu yaz çiçeğinin gün içerisinde sadece 2 ile 3 saat arasında güneş ışığı alması yeterlidir.

Akşam Sefası

Yaz akşamlarının aranan çiçeği akşam sefası farklı ve parlak renkleri ile oldukça göz alıcı bir çiçektir. Bol güneşli yerlerde durmayı seven akşam sefası, ekstra bir bakım gerektirmediği için oldukça kolay bir çiçektir. Yine de her gün sulamayı unutmamanız gerek.

Ortanca

Mavi ve pembenin her tonuna sahip olan ortancalar görünüşleri ile insanın içini yumuşatan çiçeklerdendir. Toprağın asit seviyesine göre mavi ya da pembe tonlu çıkan ortancaların bakımı da kolaydır. Düzenli olarak güneş gittikten sonra sulamanız gereken ortancaların kuruyan çiçek kısımlarını koparmanız yeterlidir.

Bodrum Papatyası

Sarı, mor, turuncu ve beyaz renklerde açan bodrum papatyaları her gün düzenli olarak sulamanız halinde bütün yaz yaşarlar. Eğer evin içinde bakacaksanız bol güneş alan bir yere, bahçe de ise rüzgârsız bir yere koymanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir