Gösterilen sonuç sayısı: 8

Kenar çubuğunu göster

 

Bitki besini, bitkilerin ihtiyaç duyduğu besinler olarak ifade edilebilir. Ev bitkileriniz düzenli olarak sulanır, ancak hayatta kalmak için H2O’dan fazlasına ihtiyaçları vardır. Ayrıca bitki besinine ihtiyaç duyarlar. İç mekan bitkileriniz, kendi başlarına yemek yapma kabiliyetine sahip oldukları için oldukça akıllıdır.

Bitkiniz güneş ışığı, karbondioksit ve su kombinasyonuyla yiyecek yapmaya başlayacaktır. Onlara güneş ve su verirsiniz ve ev bitkisi evinizdeki veya dairenizdeki havadan karbondioksit alır.

Karbondioksit, yapraklarından bitkiye girer ve klorofil veya yaprak pigmenti ile etkileşime girer. Sonuç, karbonhidrat ve şekerden oluşan ve ikincisi klorofilin kloroplastları tarafından yapılan bir besindir. Ev bitkinizi suladığınızda, toprak mineralleri ve yeni yapılan şeker bitkinin sağlıklı kalmasını sağlar.

Bitkilerde Mikro Besinler

Kobalt: Ev bitkinizi yeni bir yere yerleştirdiyseniz, hayatının diğer zamanlarında olduğundan daha fazla kobalta ihtiyacı olabilir.

Çinko:  Şeker tüketimini kontrol etmek ve karbonhidratların yiyecek haline gelmesini sağlamak için ev bitkinizin çinko aldığından emin olun. Bu, çinko şelat, çinko sülfat veya çinko oksit içerebilir.

Molibden: Molibden  olmadan, ev bitkiniz nitrojen kullanımını düzenleyemez. Bu mikro besin aynı zamanda kükürt ve oksijenin dönmesine izin verir.

Manganez: Ev bitkinizin nitrojen metabolizmasını sürdürmek için manganeze ihtiyacı vardır.

Klor:  Herhangi bir sağlıklı ev bitkisinin yapması gereken bir diğer önemli bitki işlemi fotosentezdir.

Bakır: Bakır  ile iç mekan bitkiniz proteinlerini en yüksek potansiyele kadar kullanabilir.

Bor: Bir besin düzenleyici olarak bor, ev bitkinizin sağlığında büyük rol oynar.

Makro Besinler – Bitki Besini

Sülfür: Üç ana makro besinden biri olmasa da, sülfür ev bitkiniz için çok şey yapar. Bitkinizin soğuğa (bir dereceye kadar) dayanmasını sağlar, büyüme sağlar.

Magnezyum: Ev bitkinizin klorofilinde magnezyum bulunur. Bitkiniz onsuz fotosentez yapamaz.

Kalsiyum: Süperfosfat, alçıtaşı ve dolomitik kireç sayesinde kalsiyum, iç mekan bitkisinde harikalar yaratabilir.

Potasyum: Potasyum, ev bitkinizi yaratıkların ve zararlıların, sıcaklık dalgalanmalarının ve kuraklıktan kaynaklanan hasarlardan koruyabilir.

Fosfor: Fotosentezde hayati bir rol oynayan bir başka besin de fosfordur.