Kenar çubuğunu göster

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Çim biçme makinleri, Bahçe Nalbur olarak sizlere sunduğumuz birbirinden kaliteli ürünler arasında yer almaktadır. Çim biçme makineleri adından da anlaşıldığı gibi bahçelerde ki çimlerin biçilmesi için gerekli olan makinelerdir. Şimdi gelin çim biçme makinelerini tercih ederken dikkat edilmesi gerekenleri hep birlikte inceleyelim.

Motor

Kaliteli bir motora sahip, yapmasını beklediğiniz büyüklükteki işe uygun bir çim biçme makinesi satın alın. Küçük arkadan çekmeli makinelerden sıfır dönüşlü büyük çim biçme makinelerine ve bahçe traktörlerine kadar değişen biçme makinelerine güç sağlarlar.

Bahçenizin Büyüklüğü

Bahçenizin boyutu, ihtiyaçlarınız için en iyi çim biçme makinesini belirlemenize yardımcı olacaktır. Genel olarak, bir arkadan biçme makinesi, bir dönümün yaklaşık 3 / 4’ü veya daha az olan bahçeler için iyi bir seçimdir. Bahçeniz ne kadar küçükse, biçme makinesi güvertesi o kadar küçük olabilir.

Bahçenizin Arazisi

Küçük düz bir bahçe, yalnızca tipik bir arkadan biçme makinesi gerektirir. Bahçeniz eğimli veya engebeli ise, itmek zorunda kalacağınız bir çim biçme makinesi yerine kendinden tahrikli bir arkadan çekmeli çim biçme makinesini düşünmek isteyeceksiniz. Büyük arka tekerlekleri olan bir arkadan çekmeli çim biçme makinesinin engebeli arazide manevra yapması daha kolaydır.

Fiziksel Durumunuz

Biçme makinesi seçerken yaşınızı ve fiziksel durumunuzu göz önünde bulundurun. Çim biçme makinesini itmek fiziksel olarak zorsa, kendinden tahrikli bir çim biçme makinesi çok küçük bir bahçe için bile uygun olabilir. Aynı şekilde, bir çim biçme makinesinin arkasında kolayca yürüyemiyorsanız, yarım dönümlük bir bahçe için bir binici çim biçme makinesi doğru seçim olabilir.

Çim Biçme Makineleri Özellikleri

İsteğe bağlı öğeler bir çim biçme makinesinin maliyetini artırsa da, dikkate alınmaya değer. Seçeneklerin başında, çim biçme makineniz için bir malçlama bıçağı gelir. Bir çim biçme makinesi, ince kesilmiş çim parçalarını doğal bir gübre olarak çime geri döndürür – kırpıntıları toplamanıza ve atmanıza gerek kalmaz. En iyi sonuçlar için çim biçme makinenizi çim biçme modunda nasıl doğru şekilde çalıştıracağınıza ilişkin talimatlar için kullanım kılavuzunuzu okuyun.